مرکز مشاوره و مراقبت های پرستاری نویان

امروزه بیش از هر زمان دیگری نقش و جایگاه پرستاران به پشتوانه دانشگاه های معتبر ، سازمان ها و انجمن های پرستاری برجسته شده و ارتقاء یافته است که به تناسب این ارتقای حرفه ای نه تنها سطح توقعات همگانی در ایران از این رشته بیشتر شده است بلکه پرستاری ایران مرزها را درنوردیده و در آستانه بین المللی شدن است .

پرستاری علم و هنر است ؛بدین معنا که پرستار حرفه ای ارایه مراقبت ماهرانه همراه با همدردی ، همدلی و احترام به شخصیت مددجو را می آموزد . به عنوان علم ، پرستاری بر مبنای دانشی استوار شده است که همواره با اکتشافات و نوآوری های جدید تغییر می کند . زمانی که پرستاران علم و هنر پرستاری را در اعمال خود ادغام می کنند ، کیفیت مراقبت ارایه شده به مددجویان به سطح عالی رسیده و به روش های بیشماری به مددجویان سود می رساند .

فرصت های شغلی پرستاری نامحدود است .پرستار حرفه ای ممکن است یکی از فرصتهای شغلی همچون کار بالین ، آموزش ، تحقیق ، مدیریت ، سرپرستی و حتی ریاست را برگزیند .

در مرکز حرفه ی پرستاری ((مددجو )) قرار دارد که می تواند فرد ، خانواده و یا جامعه باشد .  مددجویان با طیف وسیعی از مشکلات ، تجربیات ، آسیب ها و انتظارات وارد تسهیلات مراقبت بهداشتی می شوند . این مسایل، پرستاری را پیچیده و در عین حال ارزشمند می سازند . ایجاد تغییر در زندگی یک مددجو می تواند بسیار رضایت بخش  باشد .

( مانند کمک به مددجوی در حال مرگ جهت تسکین درد ، کمک به کودک و والدین جهت یادگیری چگونگی سازگاری با ناتوانی ، یافتن راه هایی برای سالمندان جهت ماندن در منزل و مدیریت مراقبت روزانه خود )

علم پرستاری با تغییرات پویا و چالش های مداوم همراه است و پرستاران فردا برای ارایه ی مراقبت ایده ال به دانش گسترده ای نیاز دارند . در همین راستا از مهمترین تخصص های پرستاران می توان به تفکر پویا ، تصمیم گیری سریع بالینی ، بیمارمداری و آموزش دهنده بیمار اشاره کرد .

مرکز مشاوره و ارایه مراقبت های پرستاری «نویان» با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اوایل سال 1400  با هدف ارایه تعریف درستی از سلامتی که همانا حالت کامل رفاه جسمی ، ذهنی و اجتماعی و نه صرفا عدم وجود بیماری است و نیز ارتقا سطح بهداشت فردی و جامعه ، ارایه خدمات مراقبتی به مددجوبان جهت دستیابی و حفظ سلامتی ، اداره بیماری و علایم ، دستیابی به حداکثر عملکرد و استقلال در فرایند بهبودی ، آموزش و مشاوره در زمینه های گوناگون از جمله آموزش های خود مراقبتی ، پیشگیری و درمان مددجویان و بیماران کار خود را آغاز نموده و همچنین مرکز نویان در نقش حامی ، از حقوق انسانی و قانونی مددجو حمایت کرده و در صورت نیاز برای گرفتن آن حقوق همکاری می کند .

در راستای برآورد این اهداف مرکز خدمات پرستاری نویان با به کارگیری نیروهای آموزش دیده از تمامی اعضاء کادر درمان         ( پزشکان – پرستاران – بهیاران و مراقبین سلامت – فیزیوتراپ – کاردرمانان – گفتاردرمان – همکاران علوم آزمایشگاهی و …. ) در کنار سایر مراکز و با همکاری آنان ، تلاش خواهد کرد .