خدمات گفتار درمانی در منزل

اعزام فیزیوتراپ در منزل
اعزام فیزیوتراپ در منزل
دسامبر 23, 2021
تزریقات در منزل
تزریقات در منزل
دسامبر 23, 2021
نمایش همه
خدمات گفتار درمانی در منزل

خدمات گفتار درمانی در منزل

خدمات گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی تخصصی است که برای درمان اختلالات گفتاری، تکلم و بلع می باشد. از گفتار درمانی به عنوان روشی برای ارزیابی  اختلالات گفتاری و صحبت کردن و درمان مشکلات ارتباطی استفاده می شود. تکنیک های مختلفی برای انجام گفتار درمانی وجود دارد که با توجه به نوع اختلال زبانی بیمار، یکی از این روش ها انتخاب می شود. مرکز خدمات پرستاری نویان با به کار گیری آسیب شناسان گفتاری زبان با تجربه و اعزام آنها جهت خدمات گفتار درمانی در منزل به بهبود این بیماران کمک می نماید.

خدمات گفتار درمانی در منزل

با توجه به تنوع روش های درمانی گفتار درمانی، می توان این خدمات را بر اساس سن و شرایط بیمار به صورت زیر دسته بندی کرد.

خدمات گفتار درمانی کودکان در منزل

انجام گفتار درمانی در منزل باعث آسودگی و آرامش بیشتر کودکان می شود و برای بهبود مهارت های تکلم خود نیازی به مراجعه مراکز پزشکی ندارند. این امر می تواند روند بهبود و اثر بخشی درمان را افزایش دهد. خدمات گفتار درمانی در منزل مرکز نویان با اعزام کارشناسان مجرب اقدام به ارزیابی اختلالات گفتاری کرده و بعد مطابق با آن، روش درمانی مناسب را انتخاب می نمایند و برای درمان بیمار همراه شما هستند.

گفتار درمانی کودکان معمولا از طریق بازی انجام می شود. با انجام خدمات گفتار درمانی در منزل می توانید زمان و شرایط بهتری را برای کودک خود فراهم نمایید. کارشناسان ما در حین بازی با کودک و استفاده از اسباب بازی و کتاب، کودک را برای برقراری ارتباط و تعامل با زبان تحریکی می کنند. در حین بازی هجاها و صدای درست آنها بیان می شود تا کودک با داشتن الگوی مناسب بتواند قدرت تکلم خود را افزایش دهد. همچنین والدین کودکان با استفاده از خدمات گفتار درمانی در منزل مرکز نویان می توانند از تمرینات و تکنیک های گفتار درمانی با خبر شده و به صورت پیوسته آن را انجام دهند.

خدمات گفتار درمانی برای بزرگسالان در منزل

با استفاده از خدمات گفتار درمانی در منزل می توان به رفع مشکلات اختلال تکلم، اختلالات گفتاری و زبانی در بزرگسالان کمک کرد.

خدمات گفتار درمانی برای بیماران سکته مغزی در منزل

بعد از بروز سکته مغزی ممکن است برای بیماران مشکلات و اختلالاتی در تکلم، قدرت شناختی و حرکتی و ارتباطی به وجود آید. آسیب دیدگی فرد می تواند بر روی توانایی های او اثر بگذارد که بروز این آسیب ها به دلایل مختلفی شکل می گیرد. ممکن است سکته مغزی بر روی قدرت تکلم  و زبانی بیمار تاثیر گذاشته و بیمار برای صحبت کردن با مشکل مواجه شود. با توجه به نوع اختلال به وجود آمده، کارشناسان مرکز نوین، خدمات گفتار درمانی برای بیماران سکته ای را در منزل انجام می دهند تا دیگر نگرانی نسبت به رفت و آمد بیمار به مراکز درمانی را  نداشته باشید.